26 Mart 2015 Perşembe

Anılar bana küsmesin

İnsan zihni anıların izi ile ayaktadır. Yeni bir yer ,yeni insanlar, yaşanmışlıklar. Bazen sıkı sıkı sarılırız.; bazen zihnin derinliklerine atar unutmaya çalışırız. Güzel olanlar paylaştıkça güzelliği artar.
İspanya gezisinden o günlerde facebookta paylaştığım notla geziye devam ediyorum.
"Günaydın, Gezi, seyahat güzel ancak yorgunluğu olnasa. Şu an saat yediye geliyor.Hala ayaklarımın ağrısı geçmedi. Ama keyıfli yorgunluk. Saat sekizde yola çıkılacak. Valiz toplanacak. Valencia' ya kdar 540 km yolumuz var. Yaklaşık 7 saat.Dün gece cingece mahallesindre flamenko izledik. Gündüz El Hambra sarayı, Alkazar bahçesi ve Sarayı, Sevilla Katedrali. Cok güzel yapılar.Valiz toplama zamanı. Yeni yerleri görme heyacanı ile canlanalım."  11 Mart 2015 tarihinde bu duygular içindeyim.
Madrid  Retiro Park
 Akşamüstü keyfi, İspanyolların ünlü içeceği sangria


 Akşam yemeği paella
 Don Kişot
Muhakkak Cervantes'in meşhur romanını tekrar okumak düşlerde yeni serüvenlere yelken açmak zamanı.

 Alt resim Cordoba Musevi  Mahallesi ve ara sokaklar.
 Cordoba Camisi Doğu ile batının sentezi sayılan Cordoba Camisi 784-786 yılları arasında Endülüs Emevi Sultanı I. Apdurrahman tarafından yapılmıştır.Hayran kaldığım yapıtlardan biri.

Cordobo Camisi
 Güzel yerlerin keyfini bir başka güzellikle bölmemek için Elhambra sarayını bir başka yazıya bırakıyorum.


2 yorum:

atesinsesi dedi ki...

Görmek bilmek anlamaktır yol :)

parıldayan çiçek dedi ki...

Yolda olmak her zaman güzel. Yaşamak da bir nevi yolda olmaktır. yeni yerler ile yaşama anlam katmak.Teşekkürler ateşin sesi.