22 Mart 2014 Cumartesi

Selçuk'ta Bahar

Akhisar'dan sonra ablamı ve ağabeyimi görmek için Selçuk'taydım. Üzerimdeki kabanı  bir kenara fırlattım.Hemen doğayı görmek için sokaklara fırladık. Özlemişim ,geçmişin izleri sokaklarda.Tarih sokaklarda.Hava bahar gibi leylekler gelmiş. Bir yandan ruhumu dinlendirdim.                                                   Bir yandan baharın güzelliği karşısında şaşırdık.
İkinci gün ne yapalım diye düşündük. Ev tren yoluna yakın atladık trene ver elini Aydın. Yolda olmak güzel.İnsanı dinlendiriyor. Aydın gezisi bittikten sonra dağa çıktık.Muhteşem manzara bizi bekliyordu.Pınar sularından içtik.Ablamın piknik ruhu ile hazırladığı çay ve kek ziyafeti yanında mücver ile harika bir zaman geçirdik.
                                        Yolculuğa çıkmış kaplumbağa objektiflerden kaçamadı.                                                       Gözlerimiz bayram ,ruhumuz mutlu oldu


3 yorum:

Hayat İzlerim, Kitap Sesleri dedi ki...

Çok güzelmiş hepsi de çok beğendim ... Sevgiler...

Makbule Abalı dedi ki...

Ülkemizin farklı yörelerine bahar değişik zaman aralıklarıyla, farklı güzelliklerle geliyor. Hepsi bir başka türlü insanın içini ısıtıyor, aydınlatıyor. Bahar ruhumuzu tazeliyor, negatif duygulardan arındırıyor.
Çocuklara pamuk şeker satan yaşlı satıcıda ne güzel bir çelişki yakalanmış. O yaşta elde pamuk şekerlerle değişik bir görüntü...
Kaplumbağa bile baharı özlemiş.

Arada sırada böyle kaçamaklar insana iyi geliyor gerçekten.
Selam-sevgiler.

parıldayan çiçek dedi ki...

Hayat izlerim,kitap sesleri gerçekten baharda Ege'de olmak güzel.
Makbule Abalı Baharın enerjisini yazmakla anlatılamaz.